Riedel 4 Riedel – „Muzyka dla wolności”, 13 grudnia w MCK w Katowicach

Już w najbliższy piątek, 13 grudnia, w Międzynarodowym Centrum  Kongresowym w Katowicach odbędzie się finałowy koncert trasy Riedel 4 Riedel. Kultowe utwory Ryszarda Riedla i grupy Dżem w wykonaniu Sebastiana Riedla, zespołu Cree i orkiestry kameralnej Tomka Szymusia to prawdziwa uczta to uszu fana blues-rockowych klimatów. W roli supportu wystąpi formacja Blues Station.

Wyjątkowy muzyczny projekt Riedel 4 Riedel upamiętnia 25. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla oraz 25-lecie istnienia grupy Cree, dowodzonej przez syna legendarnego wokalisty, Sebastiana. Dotychczasowe dwa koncerty, 30 listopada we wrocławskim klubie A2 i 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni, zostały znakomicie przyjęte przez fanów, którzy szczelnie wypełnili obie sale.

W najbliższy piątek w MCK w Katowicach ponownie będziemy mogli się przekonać, jaką moc mają na żywo takie ponadczasowe przeboje, jak „Wehikuł czasu”, „Harley mój”, „Naiwne pytania”, „List do M” czy „Sen o Victorii”. Słynne utwory zyskają nowy blask dzięki towarzyszącym im smykom i dęciakom orkiestry kameralnej Tomasza Szymusia.

Rola supportu przed gwiazdą wieczoru przypadnie zespołowi Blues Station z Iławy – zwycięzcy konkursu współorganizowanego przez DM Agency (organizatora trasy Riedel 4 Riedel) oraz Antyradio.

Katowicki koncert odbędzie się w 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego – stąd jego podtytuł „Muzyka dla wolności”. Jest to jednocześnie nawiązanie do życiowej filozofii Ryśka Riedla, „ostatniego prawdziwego hipisa naszych czasów”, jak napisał o nim  amerykański magazyn „Rolling Stone”.

Bilety można kupować za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl oraz w dniu wydarzenia w kasie MCK.

Plan godzinowy koncertu:

18:30 – otwarcie bram

19:30 – Blues Station

20:00 – Sebastian Riedel & Cree & Orkiestra Kameralna Tomasza Szymusia

 

Honorowy patronat nad trasą Riedel 4 Riedel objął Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn