The Rolling Stones po 11 latach znowu w Polsce!

Polscy fani The Rolling Stones czekali na tę wiadomość długie 11 lat – grupa The Rolling Stones 8 lipca wystąpi w Warszawie na PGE Narodowym!

Tak, jak obiecali, Stonesi wracają do swojego naturalnego środowiska, jakim jest scena, by zagrać serię spektakularnych koncertów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Czechach i – co dla nas najważniejsze – również w Polsce.

Druga część tournee “Stones – No Filter”, którego sponsorem jest Jeep®, sponsorujący europejskie koncerty zespołu od 2014 r, będzie kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością trasy, jaką Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood odbyli w Europie jesienią 2017 r.

The Rolling Stones – UK, IRE, EU Tour Announced

NO FILTER! The news you’ve all been waiting for! The Rolling Stones are bringing the No Filter tour to the UK and Ireland this summer, with some additional European shows! Read more for dates & presale info… May 17 – Croke Park, Dublin* / May 22 – London Stadium / Jun 05 – Old Trafford, Manchester / Jun 09 – Murrayfield Stadium, Edinburgh / Jun 15 – Principality Stadium, Cardiff / Jun 19 – Twickenham Stadium / Jun 22 – Olympiastadion, Berlin / Jun 26 – Orange Velodrome, Marseille / Jun 30 – Mercedes-Benz Arena, Stuttgart / Jul 04 – Letnany Airport, Prague / Jul 08 – PGE Narodowy Stadium, Warsaw. There will be exclusive ticket presales for all dates, to those who are signed up to the official mailing list: https://the-rolling-stones.lnk.to/SignUpFPThe presales start as follows:UK / GERMANY / WARSAW – TUESDAY 27 FEB 12PM GMT (sign up by 11:59PM 26 Feb)DUBLIN, FRANCE & PRAGUE – TBA You will be sent a code and link via email shortly before each presale starts. Ensure you complete all steps in the sign up process and validate your email. Visit https://the-rolling-stones.lnk.to/NFTourFP for all general on sale ticket dates and more info. *Subject to licence

Opublikowany przez The Rolling Stones Poniedziałek, 26 lutego 2018

 

Stonesi uraczą fanów żelaznym zestawem klasyków takich, jak “Satisfaction”, “Paint It Black”, “Tumbling Dice”, czy “Brown Sugar”, dodając do setlisty każdego z koncertów garść zaskakujących utworów z przebogatej dyskografii zespołu. Jak zwykle w przypadku The Rolling Stones, koncerty będą miały spektakularną oprawę wizualną i produkcyjną.

„To wielka radość grać w tym zespole. Ani myślimy przestawać, tak naprawdę dopiero się rozkręcamy!” – Keith Richards

“Ta część trasy ‘No Filter’ jest dla nas szczególnie ważna, nie możemy się już doczekać powrotu na scenę i ponownego spotkania z fanami z Wielkiej Brytanii i Irlandii.  To ekscytujące, że zagramy w miejscach, gdzie dawno nas nie było i na zupełnie nowych obiektach, takich jak Old Trafford czy London Stadium” – Mick Jagger

„Nasza publiczność jest spoiwem, które trzyma nas razem. Nie do opisania jest ta chwila, gdy kończymy koncert, a ludzi ogarnia szaleństwo” – Charlie Watts

“Kiedy patrzę ze sceny na morze ludzkich głów, widzę same uśmiechy na twarzach. Robi mi się ciepło na sercu, że dajemy ludziom tyle radości. Muzyka uszczęśliwia zarówno mnie, jak i naszych fanów, to jest zaraźliwe” – Ronnie Wood

Trasa „Stones – No Filter”, produkowana przez Concerts West/AEG Presents rozpocznie się 17 maja w Dublinie, potem zespół zawita do Wielkiej Brytanii, by zagrać w Londynie (dwukrotnie), Manchesterze, Edynburgu i Cardiff, a następnie w Berlinie, Marsylii, Stuttgarcie, Pradze oraz w Warszawie.

Oto pełna lista koncertów:

17.05   DUBLIN – CROKE PARK

22.05   LONDYN – LONDON STADIUM

05.06   MANCHESTER  – OLD TRAFFORD FOOTBALL STADIUM

09.06   EDYNBURG – BT MURRAYFIELD STADIUM

15.06  CARDIFF – PRINCIPALITY STADIUM

19.06    LONDYN – TWICKENHAM STADIUM

22.06   BERLIN – OLYMPIC STADIUM

26.06  MARSYLIA – ORANGE VELODROME

30.06   STUTTGART – MERCEDES BENZ ARENA

04.07   PRAGA – LETNANY AIRPORT

08.07   WARSZAWA – PGE NARODOWY

 

Przedsprzedaż biletów na warszawski koncert The Rolling Stones rozpocznie się w czwartek, 1 marca, o godz. 10:00, wyłącznie za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl. Do otwartej sprzedaży bilety trafią w piątek, 2 marca, o godz. 10:00.

W sprzedaży dostępna będzie również limitowana seria pakietów VIP, składających się z biletów do najlepszych sektorów – łącznie z absolutnie ekskluzywnym No Filter Pit – wysokiej jakości unikatowych plakatów oraz kolekcji gadżetów związanych z zespołem. Więcej informacji na oficjalnej stronie zespołu: www.rollingstones.com.

 

Dla Stonesów będzie to czwarta wizyta w Polsce. Ostatni raz w naszym kraju zagrali w 2007, a poprzednio w 1998 r. Zespół zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach polskich fanów względu na pierwszy koncert w naszym kraju, ten z 1967 r. Liczba zainteresowanych była znacznie większa niż pula dostępnych biletów, a w pierwszych rzędach zasiadali przedstawiciele komunistycznej władzy. “Na zewnątrz było ze dwa tysiące dzieciaków, które nie mogły zobaczyć koncertu z powodu tych ludzi” – wspominał Keith Richards. Dla Polaków ten koncert był powiewem zachodniej wolności, dlatego The Rolling Stones stali się w naszym kraju symbolem, a o tamtym koncercie i jego okolicznościach do dziś krążą legendy.

 

Ponad pół wieku po rozpoczęciu działalności grupa wciąż jest w świetnej formie, o czym świadczy nagroda Grammy przyznana za album “Blue & Lonesome” (2016) oraz znakomicie przyjęty przez krytyków i publiczność film “Olé Olé Olé!”, dokumentujący południowoamerykańskie tournee Stonesów i ich pierwszy w historii koncert na Kubie.

www.rollingstones.com

http://www.facebook.com/therollingstones

Comments are closed