Antytila (UA) ruszają w pierwszą zagraniczną trasę koncertową „Stand By UA”!

Takiej energii na jednej scenie jeszcze nie było! Antytila (UA) ruszają w  trasę koncertową „Stand By UA”. Gościem na wszystkich koncertach będzie zespół Chemia (PL).  Zespoły wystąpią w Gdańsku, Warszawie, Gliwicach, Wrocławiu i w Poznaniu w październiku.

18 października Gdańsk, klub Stary Maneż 

19 października Warszawa, Klub Progresja

20 października Gliwice, Mała Arena Gliwice 

21 października Wrocław, klub A2 

22 października Poznań, klub B17 

Antytila występowała z Bono i The Edge z U2 w kijowskim metrze, wydała wspólną piosenkę z Edem Sheeranem, a ostatnio zagrała ją razem po raz pierwszy na żywo w Warszawie na PGE Narodowym. Ostatnie 6 miesięcy spędzili na pierwszej linii frontu jako ratownicy medyczni. Dziś, Antytila wyrusza w swoją pierwszą, zagraniczną trasę „Stand By UA”, która startuje w Polsce.

Muzycy przygotowują wydarzenie na najwyższym poziomie, przygotowując set listę opartą o ulubione piosenki, które dla wielu Ukraińców i fanów na całym świecie stały się symbolem europejskiej wiary i niezłomności. Zaśpiewają utwory nie tylko w języku ukraińskim, ale również polskim i angielskim.  Po raz pierwszy zagrają “2Step” na żywo!

Antytila powstała w 2008 roku w Kijowie. Ich piosenki i teledyski są pełne licznych metafor, zawsze przepełnione znaczeniem, przez co zyskały aprobatę szerokiej publiczności. Antytila przebyła długą drogę do sukcesu przez 13 lat, od występów w małych pubach po koncerty na stadionach. Przez ostatnie 5 lat grupa znajduje się na szczytach list przebojów w Ukrainie. Wydali 7 albumów, wyprodukowali 30 teledysków. Najnowszy album zespołu, MLNL, miał premierę 25 lutego dzień po inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Zamiast kontynuować press tour, Antytila zaprezentowała album szerokiej publiczności z miejsca stacjonowania ich batalionu, gdzie wchodzili w skład ochotników obrony terytorialnej miasta Kijowa.

Chemia została założona przez gitarzystę Wojciecha Balczuna w 2007 roku w Warszawie. Od lat rozwija się na rodzimym i międzynarodowym rynku muzycznym, tworząc w unikalnej formule artystycznej i stylistycznej muzykę rockową oraz hard rockową. W 2015 roku słuchacze Antyradia uhonorowali Chemię tytułem zespołu roku, natomiast fani radiowej Trójki uznali piosenkę „I Love You So Much” za najlepszy budzik. Zespół wystąpił na międzynarodowych festiwalach, m.in. Woodstock Ukraine Festival, Sonisphere Festival, Orange Warsaw Festival. Supportował takie gwiazdy jak Red Hot Chilli Peppers, Guns N’Roses czy Skindred.

29 kwietnia ukazała się najnowsza płyta zespołu „Something To Believe In”, na którą składa się 10 rockowych kompozycji. Za brzmienie albumu odpowiada producent Andy Taylor, gitarzysta i kompozytor znany ze współpracy m.in. z Duran Duran oraz The Almighty.

Bilety w sprzedaży:

www.eventim.pl/artist/antytila/

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn